2024. május 4. – Óbuda Napja – Közbiztonsági Nap a Csobánka téren
A Budapest III. Kerületi Polgárőr Egyesület immár 15. alkalommal kapott lehetőséget a Közbiztonsági Napon való szerepléshez.
Egyesületünk tizenhárom tagja mutatkozott be felmatricázott autóinkkal, robogóinkkal és felszereléseinkkel.
Sátrunknál szeretettel fogadtuk az érdeklődőket, a tesztkitöltőket és azokat, akik a szimulációs szemüvegeket akarták kipróbálni.
Gyorsan fogytak az ajándék tollak, kártyanaptárak, egyesületi karcsapók és a lufik.
A Közbiztonsági Nap csúcspontja az Óbuda-Békásmegyer Közbiztonságáért Díj átadási ünnepsége volt, ahol kiemelkedő szolgálataiért Rosta Gábor Györgyné, egyesületünk járőrvezetője vehette át az elismerést.
Hazaindulás előtt szabadult el egy lovacskás, héliumos lufi, ami elakadt az egyik fa lombjaiban. Hajdu Feri tagtársunk eddig nem ismert tulajdonságát ismerhettük meg: fáramászás módszerével megmentette Bandika lufiját.